Odzyskiwanie prawa jazdy

Prowadzenie jazdy pod wpływem alkoholu jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty prawa jazdy i uprawnień do prowadzenia pojazdów. Często rodzi to poważne konsekwencje, np. utratę pracy czy znaczące pogorszenie jakości życia, zwłaszcza na terenach słabo skomunikowanych.

Jazda pod wpływem alkoholu często oznacza zatrzymanie i utratę prawa jazdy.

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość odzyskania prawa jazdy nawet, gdy prawomocnie orzeczono dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Możliwość taką daje kodeks karny wykonawczy, a dokładnie art. 182a. Odzyskiwanie prawa jazdy utraconego przez alkohol nie jest łatwe, ale jest możliwe! SonoMed oferuje kompleksowe wsparcie prawne, medyczne i psychologiczne, ułatwiające zgodny z przepisami powrót za kółko.

Opieka prawna

Policja podczas kontroli drogowej może przeprowadzić badanie na obecność alkoholu w organizmie kierowcy. Stężenie 0,2-0,5 promila stanowi wykroczenie, łączące się z grzywną lub aresztem oraz sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Powyżej 0,5 promila to już przestępstwo, wpisywane do Krajowego Rejestru Karnego. W powyższych sytuacjach policja zatrzymuje prawo jazdy, a następnie w ciągu 7 dni przesyła je do sądu lub prokuratury wraz z wnioskiem o jego odebranie

O pomoc warto zwrócić się do adwokata, specjalizującego się w tej tematyce. Czas ma znaczenie – im szybciej kierowcy udzielona zostanie profesjonalna pomoc prawna, tym lepiej. Należy pamiętać, że sąd ma między innymi możliwość warunkowego umorzenia postępowania karnego.

Pomożemy Ci odzyskać prawo jazdy! | SonoMed: 512-616-673

Współpracujący z SonoMed adwokaci oferują specjalistyczne doradztwo prawne, przygotowują niezbędne dokumenty, uczestniczą w przesłuchaniach oraz reprezentują podejrzanego w sądzie. Wspierają także osoby już skazane w walce o odzyskanie prawa jazdy i możliwości prowadzenia pojazdów.

Po upływie połowy zasądzonego zakazu, lub 10 lat w przypadku zakazu dożywotniego, można ubiegać się o zmianę środka karnego na zakaz prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, popularnie zwaną alkolock. Doświadczeni adwokaci przygotują wniosek do sądu oraz jego argumentację. Profesjonalnie doradzą jakie czynniki mogą być wzięte przez sąd pod uwagę przy wydawaniu decyzji.

Leczenie alkoholizmu

Jedną z przesłanek do zamiany środka karnego jest podjęcie leczenia alkoholizmu (o ile osoba skazana jest uzależniona). SonoMed oferuje leczenie uzależnienia przy pomocy disulfiramu, popularnie znanego jako esperal. Lek ten odstrasza od picia alkoholu w obawie o skutki uboczne i jest najpopularniejszą metodą leczenia farmakologicznego.

Podskórny implant esperalu

SonoMed wystawia zaświadczenia o podjęciu leczenia i wykonanych zabiegach wszycia esperalu. W ramach opieki prawnej zostaną one dołączone do wniosku o zamianę środka karnego.

Psychoterapia może ułatwić odzyskanie prawa jazdy

SonoMed oferuje także usługi psychoterapii, pozwalającej na przezwyciężenie nałogu i rozpoczęcie nowego, szczęśliwego życia. Z pewnością jest to trudniejsza metoda leczenia niż wszywanie leków, ale daje za to długotrwałe rezultaty.

Wystawiamy zaświadczenia i opinie psychologiczne, niezbędne do skutecznego ubiegania się w sądzie o odzyskanie prawa jazdy. Zapewniamy także wsparcie terapeutyczne po odzyskaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Autoblokada stanowi konieczne wyposażenie pojazdu

Należy pamiętać, że odzyskanie prawa jazdy odebranego za jazdę po alkoholu pozwala prowadzić wyłącznie pojazdy wyposażone w blokadę rozruchu. Jest to urządzenie połączone z zapłonem pojazdu, przypominające alkomat. Przed uruchomieniem silnika należy dmuchnąć w urządzenie – jeżeli wykryta zostanie jakakolwiek ilość alkoholu nie będzie możliwe uruchomienie silnika.

Oferujemy autoblokady renomowanego producenta, zgodne ze wszystkimi obowiązującymi aktualnie normami. Zapewniamy montaż oraz okresową kalibrację urządzenia. Autoblokady są odporne na różne metody oszustwa, na przykład na podłączenie pompki powietrza.

Odzyskiwanie prawa jazdy z SonoMed

SonoMed wyróżnia wieloletnie doświadczenie w dziedzinie leczenia uzależnień, w szczególności leczenia alkoholizmu. Działamy w Warszawie, Wyszkowie i okolicznych miejscowościach. Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi lekarzami, ratownikami medycznymi, chirurgami i psychoterapeutami, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem pomogli przezwyciężyć nałóg setkom pacjentów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, nasz telefon czynny jest przez całą dobę.

SonoMed pomoże Ci odzyskać prawko.