Detoks alkoholowy w Sono Med

Detoks alkoholowy jest zabiegiem mającym na celu bezpieczne i komfortowe wprowadzenie pacjenta w stan trzeźwości. Skutecznie przerywa ciągi alkoholowe i umożliwia odtrucie organizmu po ciężkim epizodzie alkoholowym. Stanowi doskonały wstęp do dalszego leczenia alkoholizmu. Detox polecany jest także osobom, które doświadczają bolesnych skutków nadmiernego spożyciu alkoholu.

Wycieńczony nadużywaniem alkoholu organizm pacjenta narażony jest na wiele dolegliwości. Należą do nich np. padaczka poalkoholowa, delirium, majaczenie, drgawki i inne konsekwencje nadmiernego picia. Detoksykacja służy bezpiecznemu przerwaniu ciągu alkoholowego, minimalizacji szkód wyrządzonych przez alkohol oraz poprawie stanu zdrowia i samopoczucia. Podstawą detoksu jest płynoterapia, czyli dożylne podanie elektrolitów, witamin oraz odpowiednio dobranych środków farmakologicznych. Zabieg wykonują wykwalifikowani ratownicy medyczni.

Profesjonalne alkoholoodtrucia z ośrodku Sono Med

Dlaczego Sono Med?

Sono Med oferuje zabiegi detoksu błyskawicznego, pozwalającego szybko przerwać ciąg lub pozbyć się kaca. Odtrucia wykonywane są w gabinetach Sono Med lub w domu pacjenta. Nie jest to zatem typowy odwyk, lecz szybka i profesjonalna usługa medyczna. Nasze usługi świadczymy już ponad 10 lat, w tym czasie pomogliśmy już setkom pacjentów. Jako NZOZ gwarantujemy najwyższą jakość usług, bezpieczeństwo i dyskrecję.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Przed zabiegiem specjaliści Sono Med przeprowadzają podstawowe badania stanu zdrowia pacjenta, w tym badanie alkomatem. Dzięki temu możemy przeprowadzić odtrucie szybko i bezpiecznie. Detoks poalkoholowy trwa ok. dwóch godzin. Czasami zabieg trwa krócej, jest to jednak uwarunkowane stanem pacjenta, zarówno fizycznym, jak i psychicznym, jego wiekiem i chęcią współpracy.

Podczas detoksu najczęściej podawane są: glukoza, sól fizjologiczna, płyn wieloelektrolitowy, witaminy z grupy B i inne substancje wzmacniające, a także leki, dobrane indywidualnie w zależności od stanu chorego. Detoksykacja nie tylko usuwa z organizmu pacjenta alkohol, produkty jego metabolizmu i inne toksyny. Detoks alkoholowy przede wszystkim wzmacnia organizm, ograniczając ryzyko powikłań zdrowotnych, spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Uzupełnia niedobory składników odżywczych i mineralnych. Przywraca równowagę fizyczną i psychiczną.

Odtrucia 24h!

Sono Med: 512-616-673

Profesjonalnie przeprowadzone odtrucie alkoholowe służy przede wszystkim bezpieczeństwu pacjenta, gdyż gwałtowne przerwanie ciągu alkoholowego może być niebezpieczne dla jego zdrowia. W szczególności dotyczy to osób, które oprócz choroby alkoholowej cierpią na inne dolegliwości, np. choroby serca. Odtrucie umożliwia bezpieczne trzeźwienie i minimalizuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych powikłań. Łagodzi także skutki alkoholowego zespołu abstynencyjnego, występującego po odstawieniu, lub znaczącym zmniejszeniu ilości wypijanego alkoholu. Skutki te mogą być łagodne (tzw. kac), lub obejmować także poważne objawy, jak bezsenność, drżenia mięśni, omamy, halucynacje czy napady padaczkowe. Z pewnością nikt nie chce ich doświadczać, dlatego tak ważne jest przerwanie picia w sposób kontrolowany i pod opieką specjalistów.

Detoks alkoholowy - trzeźwość w 2 godziny

Jeżeli stan pacjenta tego wymaga, detoksykację można powtórzyć w kilkunastogodzinnym odstępie czasu. Dotyczy to zwłaszcza przypadków długotrwałych ciągów oraz wysokiego poziomu alkoholu i toksyn we krwi. Decyzję w tej sprawie podejmowana jest podczas pierwszego odtruwania.

Podczas detoksykacji i trzeźwienia istotne jest wsparcie psychiczne bliskich, odpowiednia dieta i wypoczynek. Nie raz zdarza się, że poddawany detoksykacji pacjent zasypia, by po kilku godzinach obudzić się wypoczętym i, co najważniejsze, trzeźwym. Z tego też powodu zachęcamy do przeprowadzania zabiegu w warunkach domowych. Przyjazne warunki, obecność i pomoc bliskich osób ograniczają stres, a także ułatwiają podjęcie decyzji o dalszym leczeniu. Dojeżdżamy do pacjentów w Warszawie i okolicach.

Detoks alkoholowy w Sono Med

Naszych Pacjentów otaczamy troską, szacunkiem i zrozumieniem. Problematykę uzależnień zgłębiliśmy akademicko, oraz długoletnią praktyką medyczną i doświadczeniami setek pacjentów. Zabieg detoksykacji jest wykonywany przez wysoko wykwalifikowanych ratowników medycznych.

Detoks alkoholowy i pozostałe nasze usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Pracujemy 7 dni w tygodniu. Możliwy, a nawet zalecany, jest detoks alkoholowy z dojazdem do pacjenta. Ratownicy Sono Med w takim wypadku wykonują zabieg w domu pacjenta. Działamy szybko i elastycznie, kierujemy się etyką. Naszym pacjentom zapewniamy bezwarunkową dyskrecję. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu detoksów alkoholowych.

Leczenie alkoholizmu wymaga, by osobę uzależnioną wyprowadzić ze środowiska, w którym wpadła w uzależnienie alkoholowe. Detoks alkoholowy stanowi pierwszy krok w tym kierunku. Pozwala w płynny i bezpieczny sposób przejść od nałogowego picia, do profesjonalnego leczenia.

Na zakończenie należy podkreślić, że odtrucia alkoholowe nie są metodą leczenia uzależnień. Ich celem nie jest wyleczenie nałogu, a jedynie bezpieczne wprowadzenie pacjenta w stan trzeźwości, przerwanie ciągu alkoholowego i poprawa ogólnego stanu zdrowia. Tym samym detox może stanowić idealne wprowadzenie do leczenia alkoholizmu, zarówno farmakologicznego, jak i terapii behawioralnej. Pozwoli pacjentowi odzyskać trzeźwy umysł i podjąć świadomą decyzję o dalszym leczeniu specjalistycznym.

Sono Med wykonuje także odtrucia po narkotykach. Po więcej informacji osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Oferujemy kompleksowe wsparcie i pomoc w wyborze najlepszych metod leczenia uzależnień.