Detoksykacja

Detoks alkoholowy jest zabiegiem mającym na celu bezpieczne i komfortowe wprowadzenie pacjenta w stan trzeźwości. Wycieńczony nadużywaniem środków psychoaktywnych organizm pacjenta narażony jest na wiele dolegliwości. Czasami pojawiają się np. padaczka poalkoholowa i inne konsekwencje alkoholizmu. Detoks alkoholowy służy przerwaniu ciągu alkoholowego i odbywa się ambulatoryjnie lub u chorego w domu. Podstawą detoksykacji jest płynoterapia i odpowiednio dobrane środki farmakologiczne.

Na podobnej zasadzie wykonujemy inne rodzaje detoksykacji, np. detoks po narkotykach. Do ich przeprowadzenia używamy jednak inaczej dobranych leków.

Całodobowo!

Sono Med: 512-616-673

Na czym polega detoks alkoholowy?

Podczas detoksu najczęściej podawane są: glukoza, sól fizjologiczna, płyn wieloelektrolitowy, witaminy z grupy B i inne indywidualnie dobrane, w zależności od stanu chorego, medykamenty. Detoksykacja nie tylko usuwa z organizmu pacjenta alkohol i inne toksyny. Detoks alkoholowy przede wszystkim wzmacnia jego organizm, ograniczając ryzyko powikłań zdrowotnych, spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Gwałtowne przerwanie ciągu alkoholowego może być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego tym bardziej warto skorzystać z detoksykacji. Umożliwia ona bezpieczne trzeźwienie i minimalizuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych powikłań.

Detoks alkoholowy - trzeźwość w 2 godzinyPrzed zabiegiem przeprowadzamy podstawowe badanie pacjenta, w tym badanie alkomatem. Dzięki temu możemy przeprowadzić zabieg szybko i bezpiecznie. Detoks poalkoholowy trwa ok. dwóch godzin. Czasami zabieg trwa krócej, jest to jednak uwarunkowane stanem pacjenta. Detoksykacja może być powtórzona w kilkunastogodzinnym odstępie czasu, zwłaszcza w przypadku długotrwałych ciągów i wysokiego poziomu alkoholu we krwi.

Podczas detoksykacji i trzeźwienia istotne jest wsparcie psychiczne bliskich, odpowiednia dieta i wypoczynek. Nie raz zdarza się, że poddawany detoksykacji pacjent zasypia, by po kilku godzinach obudzić się wypoczętym i, co najważniejsze, trzeźwym. Z tego też powodu zachęcamy do przeprowadzania zabiegu w warunkach domowych. Dojeżdżamy do pacjentów w Warszawie i okolicach.

Detoks alkoholowy w Sono Med

Naszych Pacjentów otaczamy troską, szacunkiem i zrozumieniem. Problematykę uzależnień zgłębiliśmy akademicko, oraz długoletnią praktyką medyczną i doświadczeniami setek pacjentów. Zabieg detoksykacji jest wykonywany przez wysoko wykwalifikowanych ratowników medycznych.

Detoks alkoholowy i pozostałe nasze usługi świadczymy na terenie Warszawy i okolic. Działamy szybko i dyskretnie, kierujemy się etyką. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu detoksów alkoholowych. Wystawiamy zaświadczenia i zwolnienia L4.

Leczenie alkoholizmu wymaga, by osobę uzależnioną wyprowadzić ze środowiska, w którym wpadła w uzależnienie alkoholowe. Detoks alkoholowy stanowi pierwszy krok w tym kierunku.